• Vyhlásenie o bezpríznakovosti

• Vážení rodičia,

žiadame Vás, aby ste pred nástupom Vašich detí do školy elektronicky odoslali písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti - platné od 15.8.2022 (nájdete ho po prihlásení sa na Edupage v sekcii Vyhlásenia), prípadne ho doručili vyplnené a podpísané v prvý deň dochádzky v tlačenej podobe (nájdete na stránke školy v sekcii Dokumenty školy).

• Ponuka záujmových útvarov na školský rok 2022/2023

• Milí žiaci,

v školskom roku 2022/2023 vám v našej škole ponúkame možnosť prihlásiť sa do nasledovných záujmových útvarov:

Príprava na Testovanie 9 - matematika (Mgr. M. Patrylák) - pre žiakov 9. ročníka (streda 13.15 - 14.00)

- Strelecký (Mgr. M. Malenka) - pre žiakov 5. - 9. ročníka (pondelky od 13.00)

- Literárno-dramatický (Mgr. K. Zacharová) - pre žiakov 2. - 4. ročníka (pondelky)

- Tenisový (p. Martin Madliak) - pre žiakov 1. - 3. ročníka (soboty 9.00 - 10.00, stredy 17.00 - 18.00)

- Cyklisticko-turistický (Mgr. M. Ondrejka) - pre žiakov 4. - 7. ročníka (soboty, prípadne podľa počasia)

- Volejbalový (Mgr. F. Bátory) - pre žiakov 7. - 9. ročníka (piatky 14.00 - 16.00)

- Šachový (p. Konkoľ/Koval - ŠK Ružomberok) - bez obmedzenia ročníkov (štvrtky)

• Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť školského klubu detí

• 1) Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí zriadeného obcou, bude zákonný zástupca žiaka prispievať mesačne sumou 9,- €.

2) Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť školského klubu detí, zákonný zástupca uhrádza v hotovosti priamo do pokladne školy, alebo bezhotovostným prevodom na účet školy, alebo poštovou poukážkou do 10. dňa v príslušnom kalendárnom mesiaci. Spôsob platenia spresní riaditeľ školy vo vnútornom predpise.

3) Zriaďovateľ môže rozhodnúť o znížení alebo odpustení príspevku, ak zákonný zástupca žiaka o to písomne požiada zriaďovateľa a zároveň predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu zákona č. 417/2013 Z. z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

4) Príspevok v školskom klube detí sa neuhrádza za dieťa, ktoré má prerušenú dochádzku do školského klubu detí na viac ako 30 po sebe nasledujúcich dní z dôvodu choroby, alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom.

Zdroj: VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉ NARIADENIE OBCE Liptovská Teplá č. 03/2022 o určení výšky príspevku zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka na čiastočnú náhradu nákladov za pobyt dieťaťa v materskej škole a na činnosť školských zariadení.