• Výsledky volieb do Rady školy 2024

• Dňa 14. 5. 2024 sa uskutočnili voľby členov Rady školy pri ZŠ s MŠ Liptovská Teplá.

Za rodičov žiakov ZŠ boli zvolení:

1. Ing. Janka Turanová, PhD.

2. Doc. Jozef Babečka, PhD.

3. Bc. Monika Hatalová

Za rodičov žiakov MŠ bol zvolený:

Prof. Mudr. Ľubomír Straka, PhD.

Za pedagogických zamestnancov bola ZŠ zvolená:

PaedDr. Mgr. Lívia Salvová,

Za pedagogických zamestnancov MŠ:

Bc. Iveta Sameková,

Za nepedagogických zamestnancov:

Ing. Adriana Rozenbergová.

• Oznam

• Oznamujeme Vám, že vo štvrtok 9. 5. 2024 bude prevádzka ZŠ aj MŠ pokračovať v bežnom režime.

• Divadelné predstavenie v anglickom jazyku

• Divadelné centrum z Martina nám každý rok prezentuje divadelné hry v anglickom jazyku. Tento rok sme si boli pozrieť dve divadelné inscenácie: Dick Whittington and his cat (2.-5. ročník) a United Neighbours of London (6. – 9. ročník). Námety obidvoch hier boli zaujímavé, obsah aktuálny a vtipný, herecké výkony na veľmi dobrej úrovni. Deti mali nádherný kultúrny zážitok. Ak však chceli porozumieť anglickým dialógom, niektorí sa pritom museli  trošku potrápiť.

• Exkurzia v Literárnom múzeu v Martine

• Siedmaci a ôsmaci mali 26. apríla možnosť navštíviť pôvodnú budovu Matice slovenskej v Martine, v ktorej v súčasnosti sídli Literárne múzeum SNK. Táto prekrásna budova bola v roku 1961 vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku. Dnes slúži na prezentáciu dejín slovenskej literatúry a knižnej kultúry Slovenska.

Žiaci si prezreli staré exponáty slovanského písomníctva od obdobia Veľkej Moravy až po začiatok 20. storočia. Uvideli originálne výtvarné diela slovenských umelcov, historický nábytok, rôzne písacie potreby od najstaršieho obdobia, vzácne staroslovienske texty, kódexy, prvotlače a kópie cenných rukopisov. Odporúčame ho navštíviť všetkým, ktorí by chceli vedieť niečo viac o slovenskej literárnej histórii.

• Slávik 2024 - školské kolo

• Dňa 25.4.2024 sa v našej škole konalo školské kolo súťaže Slávik Slovenska v speve ľudových piesní. Celkovo sa jej zúčastnilo 20 spevákov, ktorí súťažili v troch kategóriách.

I. kategória: 1.miesto Hana Ragulová (3.A), 2.miesto Ella Šimúnová (1.B), 3.miesto Karin Kubernátová (3.A)

II. kategória: 1.miesto Terézia Milanová (IV.A), 2.miesto Lucia Rusnáková (VI.B), 3.miesto Liliana Sálusová (VI.B)

III. kategória: 1.miesto Sofia Sálusová (VII.A)

Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom kole v Ružomberku.