• Pravidlá hodnotenia

• Váha známky 1x:

1. Odpoveď (na odpoveď sa žiak učí zo zošita tri posledné preberané témy, geografické fakty treba vedieť ukázať na mape. Odpoveď sa dopredu neoznamuje. Ak žiak na hodine nepracuje alebo chýbal a nemá doplnené k preberanej téme dôležité veci a vypracované cvičenia, je v jeho vlastnom záujme dorobiť si to. Nemá to vplyv na možnosť ústneho skúšania).

2. Aktivita (hotnotí sa plusová aktivita (3 plus = 1) - vedomosti navyše, pomôcky navyše, aktívna práca na hodine, ... a mínusová aktivita (3 mínus = 5) - vyrušovanie, nenosenie pomôcok, nevypracované úlohy, pasivita na hodine,...). Plus a mínus sa navzájom rušia.

3. Projekty (Projekt nerovná sa referát! Na vypracovanie projektu bude téma zadaná, rovnako ako podmienky a termín realizácie. Niekedy bude výsledkom produkt, model, inokedy poster, reklamný materiál a pod. Je možné vypracovať ho jednotlivo alebo v skupine - podľa zadania).

Váha známky 2x:

1. Test (test je výber z možností A, B, C, D ... Súčasťou testov sú úlohy na prácu s mapou - vyhľadávanie údajov, porovnávanie,... Na test sa žiak učí zo zošita aj z učebnice. Budeme ho písať priemerne dvakrát za polrok. Test je oznámený - témy aj termín/náhradný termín).

V prípade potreby/nutnosti pedagogickej intervencie je možné test nahradiť písomnou prácou (otvorené odpovede) v akomkoľvek rozsahu.

Pracovný zošit:

Nehodnotí sa známkou, ale jeho obsah a úroveň spracovania sa kontroluje priebežne pri preskúšaní alebo počas vyučovania.